Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

AAA AUTO pobiła rekord – w Polsce sprzedała 9.000 aut używanych

| 9 stycznia 2019

AAA_AUTO_PiasecznoW Polsce zanotowano największy, aż 53% wzrost sprzedaży samochodów używanych w porównaniu do roku 2017. W ramach całej Grupy AURES Holdings, do której należy AAA AUTO, sprzedano prawie 83.000 aut. W Czechach z wynikiem 50.000 sprzedanych samochodów Grupa umocniła swoją pozycję drugiego w kraju największego dealera samochodowego (po Škoda Auto). W Polsce AAA AUTO sprzedała o połowę więcej samochodów niż w 2017 roku, czyli ponad 9 000.

„Pobiliśmy nasz dotychczasowy rekord z 2007 roku, gdy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sprzedaliśmy 79 tysięcy samochodów. W roku 2018 były to prawie 83 tysiące, co jest bardzo dobrym wynikiem ze względu na stopniowe spowolnienie wzrostu gospodarczego. W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy wzrost na poziomie 10%, z czego największy odnotowaliśmy w Polsce, aż o 53%. Nasza sprzedaż w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła ponad dwukrotnie” – powiedziała Karolina Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO .

Sprzedaż w polskich salonach AAA AUTO co miesiąc stale rośnie. W 2018 roku Grupa sprzedała w Polsce 9.254 samochody używane, czyli ponad 3.000 więcej niż w 2017 roku. Obecnie AAA AUTO dysponuje ośmioma salonami w Polsce, a cała Grupa posiada już 46 placówek.

W Polsce i na Węgrzech na pierwszym miejscu wśród najlepiej sprzedających się aut w 2018 roku znalazł się Opel Astra. W obu krajach bardzo popularny był także Ford Focus, zajmujący odpowiednio drugą i trzecią pozycję. Najpopularniejszym autem w całej Grupie okazała się bezdyskusyjnie Škoda Octavia. W Czechach i na Słowacji zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu, natomiast w Polsce oraz na Węgrzech uplasowała się na trzecim i czwartym miejscu. W Czechach i na Słowacji drugie oraz trzecie miejsce zajęły inne popularne modele – Škoda Fabia i Volkswagen Passat. Co ciekawe, mniejsza Škoda była drugim najpopularniejszym samochodem w Czechach i na Słowacji (w Polsce zajęła czwartą pozycję), natomiast w węgierskim TOP 10 wcale się nie znalazła. To nie jedyna wyjątkowa cecha rynku węgierskiego. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli znalazły się tam samochody, których próżno by szukać w pozostałych trzech krajach, na przykład zajmujący drugie miejsce Suzuki Swift, Opel Corsa na piątym miejscu, czy też Suzuki Ignis na szóstej pozycji.

Pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się aut w sieci AAA AUTO w 2018 roku

 

Czechy Słowacja Polska Węgry
Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
Škoda Fabia Škoda Fabia Ford Focus Suzuki Swift
VW Passat VW Passat Škoda Octavia Ford Focus
Škoda Superb VW Golf Škoda Fabia Škoda Octavia
Hyundai i30 KIA Ceed VW Golf Opel Corsa
Ford Focus Opel Astra Renault Clio Suzuki Ignis
VW Golf Škoda Superb Renault Megane VW Passat
Ford Mondeo Ford Focus VW Passat VW Golf
Škoda Yeti KIA Sportage Ford Mondeo Ford Mondeo
Renault Megane Renault Megane Hyundai i30 BMW 3

Auta, które wyjechały z salonów AAA AUTO w Polsce w 2018 roku były najczęściej wyposażone w nadwozia typu hatchback (45,9%). W porównaniu do roku 2017 ich popularność wzrosła o 52,8%. Znacznie większy skok w skali rocznej odnotowały jednak samochody typu MPV (119,5%). Pomimo wyższej dynamiki wzrostu zajęły dopiero szóste miejsce (8,5%). Spore wzrosty można było również zaobserwować w klasie coraz popularniejszych samochodów typu SUV (75,1%) i kombi (57,5%). Auta z nadwoziem tego typu nabyło odpowiednio 14,2% i 17,5% klientów. Sedany trafiły do 11,5% klientów.

Jeśli chodzi o preferencje dotyczące rodzajów silników, w 2018 roku można było zaobserwować miażdżącą przewagę samochodów z silnikiem benzynowym (70%). Na diesle zdecydowało się jedynie 29,5% klientów AAA AUTO w Polsce. Wzrost zainteresowania silnikami benzynowymi w porównaniu do 2017 roku sięgnął 60,4%, w przypadku diesli wzrost ten sięgnął 43%. W Czechach z kolei silniki benzynowe wygrały tylko o włos z silnikami typu diesel -– ich przewaga sięgnęła zaledwie jednego procenta! Ten rodzaj silnika wybrało 51% klientów, co oznaczało wzrost zainteresowania tymi pojazdami o 5,1%. Silnik wysokoprężny pod maską wybrało 49% klientów. Mimo, że silniki diesla uplasowały się na drugim miejscu w Czechach, w skali roku wzrost ich sprzedaży okazał się największy – o 8,5%.

Jednoznaczną przewagę w Polsce utrzymały samochody z manualną skrzynią biegów, które w 2018 roku nabyło 89% klientów AAA AUTO. Oznacza to wzrost sprzedaży na poziomie 55,4% w porównaniu z rokiem 2017. Niemniej jednak wyraźnie wzrosło też zainteresowanie samochodami z automatyczną skrzynią biegów, które w ubiegłym roku wybrała blisko połowa klientów więcej – takimi samochodami z salonów AAA AUTO wyjechało 11% nabywców.

Kategoria:: Informacje

Comments are closed.

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!