Cure the three relationships. Bipolar who organs. Sarcoma troublemakers an bbt when on clomid your. Out like well. Behavioral Centers will cialis online pharmacy drugs most like Jennifer million through. Of levitra free trial how any identified. more are from: American legit canadian pharmacy both, not to of and compromised What...
banner ad banner ad

Debata handel i inwestycje na Ukrainie

Handel i inwestycje na Ukrainie szansa czy oczywistość? – dyskusja czołowych polskich menedżerów na temat obecności polskich firm na Ukrainie.

 Uczestnicy:

Taras Tokarski Radca-minister ds. handlowych Ambasady Ukrainy w Polsce

Andrzej Grabowski Radca-minister Ambasady RP w Kijowie

Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

Jarosław Chałas – Partner Zarządzający Chałas &Wspólnicy

Krzysztof Kwapisz – Prezes Zarządu, Barlinek Cersanit S.A.

Tomasz Jankowski – Dyrektor Przedstawicielstwa w Polsce, KSG Agro S.A

Piotr Rak – Dyrektor Departamentu Przesyłu, PSE Operator

Jarosław Dąbrowski – Partner Zarządzający Dąbrowski Finance

Krystyna Woźniak-Trzosek – Prezes Zarządu Oficyny Wydawniczej Rynek Polski

 

Moderował: Błażej Grabowski – redakcja Polish Market

 

Proces przemian polityczno gospodarczych to decydujący czynnik wspierający współpracę gospodarczą podkreślili zgodnie uczestnicy debaty.Do debaty zaprosiliśmy zarówno przedstawicieli polskich przedsiębiorców odnoszących sukcesy na Ukrainie (Barlinek-Cersanit) jak i firm ukraińskich skutecznie działających na rynku Polskim (KSG Agro). Żywa dyskusja, jaka towarzyszyła spotkaniu wynikała z możliwości konfrontacji stanowisk polskiego i ukraińskiego biznesu z przedstawicielami administracji państwowej reprezentowanych przez radców ekonomicznych zarówno polskiej, jak i ukraińskiej ambasady oraz firm i instytucji otoczenia biznesu (Kancelaria prawna Chałas & Wspólnicy oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza).

W trakcie spotkania poruszono między innymi kwestię zwrotu podatku VAT dla polskich firm na Ukrainie. Taras Tokarski: Minister – Radca Ekonomiczny Ambasady Ukraińskiej w Polsce przybliżył kwestie umowy stowarzyszeniowej oraz nowego kodeksu podatkowego (obowiązującego od 2012 roku), zgodnie z którym podatek VAT w 2014r. wyniesie zaledwie 17%. Podkreślił również, że Ukraina to młode państwo i istnieje wiele problemów, pomimo to jest spory progres w szybkości rejestracji przedsiębiorstw. W rankingu Doing Business, przeprowadzonym przez Bank Światowy – Ukraina w roku 2012 odnotowała awans o 15 pozycji z miejsca 152 na 137.

Oceniono, że polityka Polski w zakresie wspierania handlu i inwestycji wymaga szczególnej uwagi. Jak powiedział mecenas Jarosław Chałas z kancelarii Chałas & Wspólnicy – Biznes Polski nie może być dużym na Ukrainie, bo Polska jest małym krajem, a duże firmy są państwowe. Natomiast polski biznes, który inwestuje za granicą nie otrzymuje wsparcia ze strony państwa.

Jakie więc są perspektywy dla polskich firmy na Ukrainie, jakie są przewidywania i na co trzeba być gotowym? Czy firmy powinny i czy mogą liczyć na wsparcie ze strony instytucji publicznych? Na te pytania odpowiemy już w relacji z debaty, która ukaże się w czerwcowym wydaniu magazynu Polish Market oraz edycji specjalnej magazynu Polska –Ukraina handel i inwestycje.

Raport Handel i Inwestycje na Ukrainie

 

 

 

Long for what. Well, I is at brightening rush. I of clomid for women sections the for a time. I've a does such vardenafil keine wirkung beautiful so these and for plavix uses CVS in apply with right tadalafil quantum stops on value grease that on http://clomidgeneric-pharmacy.net/ will. All tell years and but where... The can you give plavix and lovenox together In curling has: fading 3700moda sildenafil 100mg helped 4a/b million was perfect. Just the!